Новость

Ukraine, 09.03.2020

«Рош Україна» успішно оскаржила у судах рішення АМКУ

ТОВ «Рош Україна» успішно відстояло у Верховному Суді постанову апеляційного суду, прийняту на користь компанії. За результатами судового розгляду, 3 березня 2020 р. Верховний Суд України залишив у силі постанову Північного апеляційного господарського суду, якою було скасовано рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про накладення на компанію штрафу у розмірі 9,12 млн. грн., у зв’язку з відсутністю у комітету правових підстав для звинувачень у вчиненні товариством та його дистриб’юторами антиконкурентних узгоджений дій.

Зокрема, Верховний Суд остаточно підтвердив, що механізми співпраці ТОВ «Рош Україна» і дистриб’юторів відповідають антимонопольному законодавству, а відтак АМКУ не мав підстав для звинувачень учасників справи в антиконкурентних узгоджених діях з метою завищення цін на державних закупівлях.

 «Рішення Верховного суду на нашу користь створює позитивний прецедент, який є дуже важливим не тільки для нашої компанії, а й для всього фармацевтичного ринку, оскільки воно підтвердило правомірність використання фармацевтичними компаніями в комерційних умовах загальноприйнятих інструментів ділового обороту, які давно присутні в цивілізованих країнах світу. Безумовно, ми раді цьому рішенню суду, яке, в свою чергу, підкреслює неухильну відданість компанії «Рош Україна» високим етичним і правовим стандартам.  

Рош бачить своїм завданням в Україні впровадження європейських стандартів лікування низки тяжких захворювань та у партнерстві з державою покращувати доступ до високоякісних інноваційних препаратів для більшої кількості пацієнтів в Україні», — зазначив керівник юридичного відділу «Рош Україна» Олександр Мелянчук.