Історія «Рош» в Україні

Історія «Рош» в Україні почалася в кінці 19-го століття. З самого початку і до цього дня компанія залишається вірною своїй місії - робити доступними якісні, ефективні та безпечні препарати для українських пацієнтів.

З перших років заснування стратегія «Рош» дотримувалась двох принципів - створення нових, оригінальних препаратів і розвиток мережі представництв для забезпечення їх доступності по всьому світу.

Компанія «Рош» розпочала свою діяльність на території України (на той час Російська Імперія) ще в 1898 році відкривши представництво в Одесі. Отже інноваційні препарати виробництва компанії Рош доступні  українській охороні здоров'я вже понад століття!

Згодом в України працювали представники «Рош», але підприємство не було зареєстровано.

У 1998 році керівництво компанії «Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд. » приймає рішення про відкриття на території України Представництва. Представництво зареєстровано в Україні 8 січня 1998 року.

У 1998 році «Рош» в Україні мала підрозділи: Рош Фарма (напрямки рецептурних препаратів і відділ ОТС (Over The Counter)), Рош Діагностика, Рош Вітаміни, Рош Харчові ароматизатори і парфумерні композиції (Givaudan). Загальна кількість персоналу була до 20 працівників. 

У 2001 році на фармацевтичному ринку України з'являються рецептурні препарати для лікування анемії, для лікування грипу, для лікування колоректального раку та інші. 

2002 - 2004 роки - Рош в світі, продає свій вітамінний портфель (субстанції, корм для тварин) датській компанії DSM, відповідно відділ вітамінів в Україні розформовують. На території України реєструються препарати для лікування хронічного гепатиту С та лікування лімфоми. Вихід на ринок України лікарських препаратів для лікування раку молочної залози. Група компаній Рош в світі продає свій портфель ОТС продуктів компанії «Байєр». 

Підрозділ Діагностика починає активну діяльність в Україні. 

2005 рік - реєструється на території України препарат для лікування раку легені, нова форма випуску препарату для лікування ВІЧ/СНІД  (попередньо наповнені шприци, з англ. Pre-filled syringes) і нова форма випуску препарату для лікування грипу (порошок для оральної суспензії).

У 2005 році в портфелі компанії представлено 38 препаратів. 

2006 рік - виведення на український фармацевтичний ринок препаратів для профілактики скелетних пошкоджень у хворих на рак молочної залози, для лікування остеопорозу у жінок, для лікування недрібноклітинного раку легень.

За впровадження інноваційних методів лікування онкологічних захворювань представництву «Хоффманн-Ля Рош Лтд.» в Україні присуджена золота медаль загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», за результатами міжнародного конкурсу «Фаворити Успіху-2006» препарат компанії «Рош» визнаний Абсолютним Фаворитом року в номінації «Засіб для зниження ваги».

За значний внесок у промоцію інноваційних лікарських і діагностичних технологій в сфері онкології, трансплантології, вірусології та інших представництво «Хоффманн-Ля Рош Лтд.» в Україні відзначено дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу «Вища проба», а також знаком якості і визнання популярності «Вища проба. Гран Прі»

2007-2009 роки – реєструються нові показання та нові форми введення для низки інноваційний препаратів «Рош» 

2009 рік – «Рош в Україні» змінює юридичну форму і з 1 грудня стає філією Рош в Україні (ТОВ «Рош Україна»).

2010-2012 рік - реєстрація препаратів для лікування ревматоїдного артриту та для терапії пацієнтів з рідкісним захворюванням - муковісцидозом на українському ринку, реєстрація нової форми випуску для препаратів для лікування раку молочної залози (форма випуску - для підшкірного введення). Розвивається новий напрямок - клінічні дослідження.

2013 рік - поява на території України нової форми введення препаратів у вигляді  шприц-ручки та попередньо наповнені шприци. Перша в історії Рош України GMP інспекція на завод Chugai Pharma (Японія), отримання GMP сертифікату.

2014-2016 рік - зареєстровано новий протипухлинний засіб, а також препарат для лікування раку молочної залози, препарат для лікування лімфолейкозу та препарат для лікування пацієнтів з меланомою, 

Для низки препаратів зареєстровані нові показання та нові лікарські форми.

2017 рік – зареєстровано новий інноваційний препарат для лікування розсіяного склерозу, а також онкологічний препарат за декількома показаннями.  Нові показання зареєстровані для двох препаратів. 

2018 рік – лонч препарату для лікування гемофілії. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) надало цьому препарату статус «прорив у терапії» гемофілії А без інгібіторів. Також зареєстровано новий препарат для лікування недрібноклітинного раку легень  та нові показання для чотирьох препаратів.  

2019 рік – препарат для лікування ревматоїдного артриту розширює перелік показань  -  зареєстровано чотири нові показання.  Інноваційний препарат для лікування гемофілії отримує нове показання – терапія хворих на гемофілію А без утворення інгібіторів. 

Команда компанії «Рош» вперше взяла участь у благодійному «Пробігу під каштанами». 

Генеральний директор ТОВ «Рош Україна» Мартін Вершлан обраний до ради директорів Американської торгівельної палати в Україні (ACC) та Асоціації виробників інноваційний ліків (APRAD)

2020 рік – зареєстровано новий інноваційний препарат для лікування грипу , а також нова лікарська форма та нове показання для онкологічного препарату. Також розширення показань зареєстровано для препаратів для лікування розсіяного склерозу, раку молочної залози та муковісцидозу.

Рош бачить своє завдання в Україні у впровадженні європейських стандартів лікування ряду важливих захворювань та сприяння розвитку фармацевтичної і медичної науки. Головна мета – кращі результати для більшої кількості українських пацієнтів якомога швидше. 

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.

КонтактиСвітlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeФармацевтичні рішенняДіагностичні рішенняКар'єраМедіаПрограма підтримки пацієнтівПравова угодаПравові застереженняЗаява про конфіденційність Roche