Диктор у київському метро вперше закашлявся: перформанс до Дня боротьби з раком легені

У київському метро диктор раптово закашлявся наприкінці оголошення до пасажирів. Подія виявилась соціальним перформансом до Всесвітнього дня боротьби з раком легені, який відзначають 1 серпня. Організатори акції вирішили у такий спосіб привернути увагу до захворювання, яке щороку діагностують у близько 13000 українців*. Проєкт «Диктор, що закашлявся» за підтримки Київського метрополітену став продовженням від «Рош Україна». Вперше в Україні оголошення у метро використали для соціального перформансу.

«Рак легені — один із найрозповсюдженіших видів у світі та в Україні, але в інформаційному просторі на цю проблему не звертають уваги. Тому ми вирішили голосно заявити про неї серед звичного шуму прибуття поїздів, розмов пасажирів і оголошень у метро, — говорить Максим Проскуров, організатор проєкту, директор департаменту розвитку системи охорони здоров‘я «Рош Україна». — Про рак легені неможливо мовчати, адже він щороку забирає життя понад 9000 українців. Люди часто ігнорують симптоми, і близько 70% пацієнтів потрапляють до лікаря вже на пізніх стадіях1».

На станціях лунали стандартні оголошення на кшталт «Шановні пасажири! В касовій залі працюють автомати для оплати проїзду банківською карткою». Наприкінці повідомлення диктор закашлювався та закликав слідкувати за своїм здоров’ям, звертати увагу на симптоми й регулярно відвідувати лікаря.

«Про рак легені треба говорити, щоб якомога більше людей знали його симптоми та розуміли важливість ранньої діагностики. Для нас було важливо підтримати цей перформанс, тим більше, київським метро щодня користуються близько мільйона пасажирів», — відзначає начальник КП «Київський метрополітен» Віктор Брагінський.

Для перформансу організатори обрали багатолюдні станції київського метро: «Вокзальну», «Лівобережну» і «Театральну».

«Я просто їхала на роботу і раптом почула цей кашель. Бачила, як навколо мене десятки людей насторожились і підняли голови, — каже пасажирка Наталія. — Тепер, якщо у мене з’явиться кашель, я буду більш пильною, не списуватиму все на звичайну застуду і зателефоную сімейному лікарю».

Кашель, що не проходить або посилюється, є одним із найпоширеніших симптомів раку легені2 . Він може бути ознакою інших захворювань, проте за наявності цього симптому варто негайно звернутися до лікаря.

«Кашель можна легко переплутати з ознакою інших хвороб і не надати йому суттєвого значення. Деякі онкопацієнти місяцями не звертали уваги навіть на легке покашлювання, адже були впевнені, що це бронхіт, застуда чи наслідок паління», — відзначає Богдан Борисюк, завідувач відділення пухлин легень та середостіння Національного інституту раку.

Рік обізнаності про рак легені — це інформаційний проєкт, що має за мету підвищити рівень знань українців про це захворювання, його перші ознаки, групи ризику, діагностику, профілактику і лікування. Дізнатися більше про рак легені можна на сайті:
Підготовлено за інформаційної/фінансової підтримки ТОВ «Рош Україна»

ТОВ «Рош Україна», м.Київ, 04070, вул. П.Сагайдачного, 33. Тел.:факс:

Телефон:/ e-mail:

M-UA-00000442

Посилання:

  1. Національний канцер-реєстр України(режим доступу 15.07.2021)

  2. American Cancer Society(режим доступу 15.07.2021)

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.

КонтактиСвітlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeФармацевтичні рішенняДіагностичні рішенняКар'єраМедіаПрограма підтримки пацієнтівПравова угодаПравові застереженняЗаява про конфіденційність Roche