«Рош Україна» та Департамент охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації об’єднують зусилля для ефективного лікування пацієнтів зі СМА

Представники фармацевтичної компанії «Рош Україна» підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво з Департаментом охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації, що сприятиме розвитку системи охорони здоров’я в області та об’єднанню зусиль громадськості, влади та бізнесу для ефективного лікування пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА).

Ініціатором цієї співпраці стала Наталія Шелестак, координатор Громадського руху «Варта», який нещодавно створили відомі львівські громадські організації, волонтери, активісти та медики.

«Партнерська взаємодія держави, фармацевтичної галузі та громадськості з фокусом на пацієнта наразі серед ключових трендів у світовій охороні здоров'я. Наша головна мета - покращення доступу пацієнтів до ефективного лікування якнайшвидше і реалізація спільних ініціатив разом з Львівською обласною адміністрацією дає підґрунтя, що пацієнти зі СМА незабаром отримують довгоочікувану терапію», – розповів Мартін Вершлан, генеральний директор «Рош Україна».

Враховуючи обмежений фінансовий ресурс з державного бюджету на виконання загальнодержавних програм, розпорядником яких є Міністерство охорони здоров’я України, а також той факт, що СМА наразі не включена до таких програм, проект допоможе знайти шляхи удосконалення впровадження інноваційних медичних технологій в лікуванні пацієнтів з важкою комплексною патологією СМА на регіональному рівні. Це, в свою чергу, дозволить затримати прогресування захворювання, подовжити якісне життя хворих, а в деяких випадках знизити рівень летальності.

«Співпраця у межах Меморандуму держави та фармацевтичної компанії, це новий для України проект з трансформації підходів органів місцевого самоврядування до вирішення ситуації із орфанним захворюванням спінальна м’язова атрофія у державі, а також медичним, економічним і соціальним характером цієї проблеми. Така координація зусиль спрямована на забезпечення доступності інноваційного лікування для пацієнтів зі СМА», - наголосив Орест Чемерис, директор Департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації.

Для пацієнтів із СМА найбільшою клінічною незадоволеною потребою є доступ до лікування, що покращує виживання, дихальну функцію, ковтання та руховий розвиток. Проблемами пацієнтів зі СМА в Україні опікуються декілька громадських організацій, і саме завдяки їх активному втручанню така співпраця бізнесу та держави стала можливою.

«Наразі у Львівській області зареєстровано 24 пацієнта зі СМА, в тому числі, 8 пацієнтів зі СМА 1 типу. Всі пацієнти із СМА 1 типу - діти у важкому стані,  які не можуть самостійно рухатись, знаходяться на штучній вентиляції легень та зондовому харчуванні. Досі для цих дітей не було можливості лікування і підписаний Меморандум – це важливий крок до покращення доступу пацієнтів до інноваційної терапії», - зауважила представник Благодійного фонду «Діти зі СМА» Наталія Радиш.

«Щодня ми докладаємо максимум зусиль, щоб пацієнти отримували все необхідне для повноцінного життя. Познайомившись з львівськими родинами, які мають дітей із СМА, вирішив зробити все можливе і неможливе, щоб ці діти отримали лікування. Результатом цього стало налагодження діалогу між зацікавленими сторонами, а саме компанією «Рош» та Львівською ОДА і ця взаємодія спрятиме лікуванню дітей зі СМА», - додав активіст Громадської руху «Варта», Роман Панчишин.  

Компанія «Рош» одна з провідних компаній світу в області фармацевтики і діагностики, є одним з найбільших виробників біотехнологічних лікарських препаратів для лікування онкологічних, офтальмологічних і аутоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Компанія «Рош» є лідером в області діагностики in vitro і гістологічної діагностики онкологічних захворювань, а також піонером в області самоконтролю цукрового діабету. Об'єднання фармацевтичного і діагностичного підрозділів дозволяє «Рош» бути лідером в області персоналізованої медицини - стратегії, спрямованої на розробку ефективних медичних рішень для пацієнтів, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного.

Компанія була заснована в 1896 році і протягом понад 120 років виробляє сучасні діагностичні засоби і інноваційні лікарські препарати для профілактики, діагностики та лікування серйозних захворювань, роблячи значний внесок у розвиток світової охорони здоров'я. Тридцять препаратів «Рош», в тому числі життєво важливі антибіотики, протималярійні та протипухлинні препарати, включені до Переліку основних лікарських засобів ВОЗ. Дев'ять років поспіль компанія «Рош» визнається лідером в сфері фармацевтики, біотехнологій та медико-біологічних наук за показниками стійкості індексу Доу-Джонса. Група компаній «Рош» (штаб-квартира в Базелі, Швейцарія) має представництва більш ніж в 100 країнах світу, в яких, за даними 2019 року, працює більше 98 000 чоловік. У 2019 році інвестиції компанії в дослідження і розробки склали 11,7 мільярдів швейцарських франків, обсяг продажів - 61,5 мільярда швейцарських франків. В Групу компаній «Рош» входять компанії Genentech, США, і контрольний пакет акцій компанії Chugai Pharmaceutical, Японія. Додаткову інформацію про компанію «Рош» в Україні можна отримати на сайті

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.

КонтактиСвітlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeФармацевтичні рішенняДіагностичні рішенняКар'єраМедіаПрограма підтримки пацієнтівПравова угодаПравові застереженняЗаява про конфіденційність Roche