В Україні зареєстровано інноваційний препарат компанії "Рош" для лікування грипу

 • Цей інноваційний препарат - перший в своєму класі пероральний препарат проти грипу для застосування в один прийом.

 • За даними клінічних досліджень препарат значно скорочує тривалість симптомів грипу порівняно з плацебо.

Компанія «Рош» повідомляє про державну реєстрацію Міністерством охорони здоров'я України [1] інноваційного препарату за показанням:

 • лікування гострого неускладненого грипу у пацієнтів віком від 12 років, у яких з моменту появи симптомів минуло не більше 48 годин.

Грип є одним з найбільш поширених інфекційних захворювань, що представляють значну проблему для громадського здоров'я. Щорічно фіксують до 3-5 мільйонів випадків важкого перебігу грипу, мільйони госпіталізацій і до 650 тисяч випадків смерті [2-5]. До вірусу грипу схильні люди всіх вікових категорій, проте найбільшу небезпеку дане захворювання становить для осіб з високим ризиком розвитку ускладнень - пацієнтів похилого віку, дітей, вагітних жінок, а також людей, які страждають на хронічні хвороби легень і серцево-судинної системи [6] . Грип поширюється досить швидко - пацієнт становить небезпеку для оточуючих протягом тижня, починаючи з перших годин зараження.

Станом на квітень 2020 року балоксавір марбоксил зареєстрований в США, Японії, Королівстві Таїланд, Республіці Сінгапур, Гонконгу, Грузії, Уругваї, Республіці Корея, Об'єднаних Арабських Еміратах, Австралії, Канаді, Чилі, Ізраїлі, Республіці Молдова, Макао, Парагваї, Швейцарії. Балоксавір марбоксил був створений компанією Shionogi & Co., Ltd. Його подальша розробка та комерціалізація ведеться у співпраці з компанією «Рош». За умовами ліцензійної угоди, «Рош» володіє глобальними правами на балоксавір марбоксил, за винятком Японії та Тайваню, де права збережені за Shionogi & Co., Ltd.

Очікується, що препарат буде доступний для пацієнтів в Україні у грудні 2020 року.

«Рош» протягом багатьох років розробляє ліки, які вносять вклад в суспільну охорону здоров'я. Ми прагнемо привнести інновації в області лікування інфекційних захворювань, в тому числі грипу. Озельтамівір справив значний вплив як на лікування сезонного грипу, так і на нещодавні спалахи захворювання, і ми пишаємося тим, що змогли запропонувати ці ліки пацієнтам. Незважаючи на те, що вакцинація є важливою першою лінією захисту від грипу, зберігається потреба в додаткових опціях профілактики і лікування. Сучасні противірусні препарати мають обмеження по ефективності, зручності дозування і переносимості. Компанія «Рош» ставить собі за мету задовольнити існуючі потреби в цій галузі, уклавши угоду з Shionogi & Co., Ltd. по розробці і комерціалізації балоксавір марбоксила.

Компанія «Рош» одна з провідних компаній світу в області фармацевтики і діагностики, є одним з найбільших виробників біотехнологічних лікарських препаратів для лікування онкологічних, офтальмологічних і аутоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Компанія «Рош» є лідером в області діагностики in vitro і гістологічної діагностики онкологічних захворювань, а також піонером в області самоконтролю цукрового діабету. Об'єднання фармацевтичного і діагностичного підрозділів дозволяє «Рош» бути лідером в області персоналізованої медицини - стратегії, спрямованої на розробку ефективних медичних рішень для пацієнтів, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного.

Компанія була заснована в 1896 році і протягом 120 років виробляє сучасні діагностичні засоби і інноваційні лікарські препарати для профілактики, діагностики та лікування серйозних захворювань, роблячи значний внесок у розвиток світової охорони здоров'я. Тридцять препаратів «Рош», в тому числі життєво важливі антибіотики, протималярійні та протипухлинні препарати, включені до Переліку основних лікарських засобів ВОЗ. Дев'ять років поспіль компанія «Рош» визнається лідером в сфері фармацевтики, біотехнологій та медико-біологічних наук за показниками стійкості індексу Доу-Джонса. Група компаній «Рош» (штаб-квартира в Базелі, Швейцарія) має представництва більш ніж в 100 країнах світу, в яких, за даними 2019 року, працює більше 98 000 чоловік. У 2019 році інвестиції компанії в дослідження і розробки склали 11,7 мільярдів швейцарських франків, обсяг продажів - 61,5 мільярда швейцарських франків. В Групу компаній «Рош» входять компанії Genentech, США, і контрольний пакет акцій компанії Chugai Pharmaceutical, Японія. Додаткову інформацію про компанію «Рош» в Україні можна отримати на сайті

Телефон: +380 (044) 354-30-40 / e-mail:

Посилання:

 1. Наказ МОЗ України від 23.04.2020 № 945 "Про державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів

  (медичних імунологічних препаратів) та внесення змін до реєстраційних матеріалів" https://moz.gov.ua/article/ministry-mandates/nakaz-moz-ukraini-vid-23042020--945-pro-derzhavnu-reestraciju-perereestraciju-likarskih-zasobiv-medichnih-imunologichnih-preparativ-ta-vnesennja-zmin-do-reestracijnih-materialiv

 2. World Health Organization. Influenza (Seasonal).Доступ: 23.04.2020 р.

 3. Baxter D. Evaluating the case for trivalent or quadrivalent influenza vaccines. Hum Vaccin Immunother. 2016; 12(10):2712-2717.

 4. Centers for Disease Control and Prevention. Estimated Influenza Illnesses, Medical Visits, Hospitalizations, and Deaths Averted by Vaccination in the United States. https://www.cdc.gov/flu/about/disease/2015-16.htm. Доступ: жовтень 2018 р.

 5. Nair H, et al. Global burden of respiratory infections due to seasonal influenza in young children: a systematic review and metaanalysis. Lancet. 2011 Dec 3;378(9807):1917-30.

 6. CDC website, People at High Risk of Developing Flu–Related Complications. https://www.cdc.gov/flu/about/disease/high_risk.htm. Доступ: 23.04.2020 p.

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.

КонтактиСвітlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeФармацевтичні рішенняДіагностичні рішенняКар'єраМедіаПрограма підтримки пацієнтівПравова угодаПравові застереженняЗаява про конфіденційність Roche