5 листопада в Україні розпочинається «Рік обізнаності про рак легені» за підтримки «Рош Україна».

У всьому світі саме листопад – присвячений інформуванню про рак легені. Зважаючи на поширеність цього виду раку і високу смертність від нього в Україні, було вирішено розпочати  масштабний інформаційний проект довжиною у рік. Його мета – підвищити рівень знань українців про рак легені, його профілактику та лікування. Для цього компанія «Рош Україна» проведе ряд заходів: від організації роботи сайту з освітніми матеріалами про захворювання до виставок, світлового шоу з використанням дронів та інформаційних акцій за підтримки провідних експертів.

Рак легені – одне з найпоширеніших онкологічних захворювань з високою смертністю. Щороку від нього помирає у світі більше людей, ніж від раку молочної залози та колоректального раку разом2. В Україні це більше 9 тисяч[1] людей на рік, у світі – більше 1 700 000[2]

Рак легені часто не проявляється симптомами у хворих на ранніх стадіях. Перші ознаки хвороби людина починає помічати вже на третій та четвертій стадії, коли для більшості пацієнтів лікарі можуть запропонувати лише паліативне лікування. Таких пацієнтів – 70 відсотків. Водночас, шанси на подолання хвороби в рази вище, якщо вона виявлена на ранніх стадіях (із хворобою, яку діагностовано на ранніх стадіях, виживаність рік і більше становить 88% порівняно з 19% пацієнтів коли виявлено хворобу на пізніх стадіях)[3]. В Україні не прожили й одного року з числа вперше виявлених  хворих в 2018 р.,- 58,9 %1.

«Одним із наших ворогів у боротьбі з раком легені є незнання. Більшість ігнорує профілактику та немає культури регулярних медоглядів. Мета нашого проекту – аби більше людей знали, що являє собою ця хвороба. Як її попередити, хто в групі ризику, як її розпізнати на ранніх стадіях та вчасно звернутись до лікаря. Під час різних інформаційних заходів, про все це ми говоритимемо впродовж року”, – розповідає Оксана Сурцева, медичний директор «Рош Україна».


В Україні є організації емоційної підтримки онкологічних пацієнтів та спеціалізовані спільноти, де пацієнти та їх родичі діляться інформацією і власними історіями боротьби з хворобою. Одна з найбільших спільнот, що об’єднує людей, які стикнулися з раком легень – громадська організація “Легені”, яка підтримує проект «Рош Україна», і її засновниця Вікторія Штонда  переконана, саме обізнаність – один із головних чинників, який допоможе діагностувати захворювання на більш ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування.


“Обізнаність і є першочерговою профілактикою. Рак легені часто не маніфестує себе до останніх стадій, тому щоби виявити хворобу вчасно, необхідно уважно ставитися до свого здоров'я і проходити профілактичні огляди. Інноваційні ліки подовжують життя та зберігають його якість, але вони теж повинні застосовуватися вчасно. У нас же поширені упередження, що якщо я почуваюся добре, то й робити обстеження не потрібно, або якщо я не палю, то рак легені мені не загрожує. Це – хибні уявлення, для боротьби з якими і потрібні просвітницькі проекти. Саме тому я, особисто як керівник ГО "Легені", наші пацієнти та однодумці, – усі ми підтримуємо “Рік обізнаності про рак легені”, – коментує Вікторія. 

В рамках ініціативи «Рік обізнаності про рак легені» створений сайт stoplungcancer.org.ua – інформаційний центр, що об’єднує важливі дані про захворювання. На сайті можна дізнатися про рак легені: перші ознаки захворювання, типи хвороби, види лікування,  профілактику та дані про групи ризику. Окрім освітньої інформації, там розміщені контакти діагностичних центрів та громадських організацій, що підтримують онкологічних пацієнтів.  

Також на сторінці компанії Рош Україна у Facebook можна буде дізнатися про наступні інформаційні та офлайн-заходи, які будуть  проводитись в рамках року обізнаності про рак легені. Слідкуйте за новинами. 

Компанія «Рош» одна з провідних компаній світу в області фармацевтики і діагностики, є одним із найбільших виробників біотехнологічних лікарських препаратів для лікування онкологічних, офтальмологічних і аутоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Компанія «Рош» є лідером в області діагностики in vitro і гістологічної діагностики онкологічних захворювань, а також піонером в області самоконтролю цукрового діабету. Об'єднання фармацевтичного і діагностичного підрозділів дозволяє «Рош» бути лідером в області персоналізованої медицини - стратегії, спрямованої на розробку ефективних медичних рішень для пацієнтів, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного.

Компанія була заснована в 1896 році і протягом 120 років виробляє сучасні діагностичні засоби і інноваційні лікарські препарати для профілактики, діагностики та лікування серйозних захворювань, роблячи значний внесок у розвиток світової охорони здоров'я. Тридцять препаратів «Рош», в тому числі життєво важливі антибіотики, протималярійні та протипухлинні препарати, включені до Переліку основних лікарських засобів ВОЗ. Дев'ять років поспіль компанія «Рош» визнається лідером в сфері фармацевтики, біотехнологій та медико-біологічних наук за показниками стійкості індексу Доу-Джонса. Група компаній «Рош» (штаб-квартира в Базелі, Швейцарія) має представництва більш ніж в 100 країнах світу, в яких, за даними 2019 року, працює більше 98 000 чоловік. У 2019 році інвестиції компанії в дослідження і розробки склали 11,7 мільярдів швейцарських франків, обсяг продажів - 61,5 мільярда швейцарських франків. В Групу компаній «Рош» входять компанії Genentech, США, і контрольний пакет акцій компанії Chugai Pharmaceutical, Японія. Додаткову інформацію про компанію «Рош» в Україні можна отримати на сайті 

Телефон:/ e-mail:

UA/NONP/1905/0037

Посилання:

  1. Дані Національного канцер-реєстру за 2018-2019 роки. (режим доступу 20.10.2020)

  2. World Health Organization (WHO) (режим доступу 20.10.2020)

  3. Lung Cancer Statistics. Cancer Research UK. Available from: (режим доступу 20.10.2020)

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.