З 1-го липня 2019 року компанія «Рош Україна» реалізує проект соціальної відповідальності в рамках якого надається можливість ALK тестування для пацієнтів із недрібноклітинним раком легені (НДКРЛ).

В рамках проекту надається можливість ALK тестування для пацієнтів із недрібноклітинним раком легені (НДКРЛ) імуногістохімічним (ІГХ) методом із застосуванням тест-системи ALK (D5F3) CDx assay (VENTANA).

Детальна інформація про  

Рак легені є одним із найпоширеніших видів раку у всьому світі і, зокрема, в Україні. За даними Всесвітньої організації здоров’я онкологічні захворювання знаходяться на другому місці з основних причин  смерті у світі  - тільки у 2018 г. від раку померли 9,6 млн людей . Зареєстровано 2,09 випадків  захворювання  на рак легені та 1,8 млн випадків смерті за 2018 рік. (у світі). Більшість пухлин легені (~85%) становить НДКРЛ. Аденокарцинома є найбільш частою морфологічною формою раку легені і становить близько 50% всіх його підтипів. Реаранжування гену ALK в пухлинних клітинах НДКРЛ виявляється приблизно у 5% пацієнтів із НДКРЛ.

Мета проекту компанії «Рош» полягає в розширенні доступності для українських пацієнтів з поширеним НДКРЛ тестування на наявність транслокації гену ALK.

Компанія «Рош» одна з провідних компаній світу в області фармацевтики і діагностики, є одним з найбільших виробників біотехнологічних лікарських препаратів для лікування онкологічних, офтальмологічних і аутоімунних захворювань, важких вірусних інфекцій і порушень центральної нервової системи. Компанія «Рош» є лідером в області діагностики in vitro і гістологічної діагностики онкологічних захворювань, а також піонером в області самоконтролю цукрового діабету. Об'єднання фармацевтичного і діагностичного підрозділів дозволяє «Рош» бути лідером в області персоналізованої медицини - стратегії, спрямованої на розробку ефективних медичних рішень для пацієнтів, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного.

Компанія була заснована в 1896 році і протягом 120 років виробляє сучасні діагностичні засоби і інноваційні лікарські препарати для профілактики, діагностики та лікування серйозних захворювань, роблячи значний внесок у розвиток світової охорони здоров'я. Тридцять препаратів «Рош», в тому числі життєво важливі антибіотики, протималярійні та протипухлинні препарати, включені до Переліку основних лікарських засобів ВОЗ. Дев'ять років поспіль компанія «Рош» визнається лідером в сфері фармацевтики, біотехнологій та медико-біологічних наук за показниками стійкості індексу Доу-Джонса. Група компаній «Рош» (штаб-квартира в Базелі, Швейцарія) має представництва більш ніж в 100 країнах світу, в яких, за даними 2018 року, працює більше 94 000 чоловік. У 2018 році інвестиції компанії в дослідження і розробки склали 11 мільярдів швейцарських франків, обсяг продажів - 56,8 мільярда швейцарських франків. Компанії «Рош» повністю належить компанія Genentech, США, і контрольний пакет акцій компанії Chugai Pharmaceutical, Японія. Додаткову інформацію про компанію «Рош» в Україні можна отримати на сайті 

Посилання:

  1. GLOBOCAN 2018; Latest global cancer data. World Health Organization. Available from https://www.who.int/cancer/PRGlobocanFinal.pdf

  2. GLOBOCAN 2018; Lung Cancer: Estimated cancer incidence, mortality and prevalence worldwide. World Health Organization. Available from: 

  3. American Cancer Society; What Is Non-Small Cell Lung Cancer? 

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.