Печінка може відновлюватися, але певні фактори ризику, спричинені генетикою, способом життя, роблять рак печінки поширеною формою раку в той час, коли кількість інших видів раку зменшується.
Велику проблему створює відсутність доступних варіантів лікування раку печінки, зокрема гепатоцелюлярної карциноми (ГЦК) — найпоширенішої форми раку печінки. У багатьох випадках хвороба діагностується на запущеній стадії, коли шанси на виживання значно знижуються.
На щастя, технології та передові діагностичні інструменти змінили спосіб діагностики раку печінки. Останні розробки в методах скринінгу, такі як використання ультразвукової візуалізації в поєднанні з вимірюванням рівнів АФП двічі на рік, у популяції високого ризику ГЦК стали більш ефективними, особливо для носіїв гепатиту В і С або пацієнтів з цирозом печінки.(1)
Ми прагнемо продовжувати прогрес у менеджменті раку печінки, щоб ми могли покращити життя тих, хто страждає на нього. Ми віримо, що люди з ГЦК заслуговують на більше можливостей, і ми сподіваємося в майбутньому стати рукою допомоги тим, хто цього потребує.
Незважаючи на великий прогрес у скринінгу, вакцинації та розробці лікування, необхідні подальші дослідження та розуміння, щоб стримати поширення раку печінки. Справді, на відміну від інших типів раку, які можуть бути спричинені невеликою кількістю чітко визначених генетичних мутацій, рак печінки має складні механізми, які часто відрізняються від пацієнта до пацієнта та залежать від різних причин, стадій захворювання.
Ми зосереджені на розробці індивідуальних рішень у лікуванні пацієнтів.
Джерела:
1. Updated treatment recommendations for hepatocellular carcinoma (HCC) from the ESMO Clinical Practice Guidelines https://www.esmo.org/guidelines/guidelines-by-topic/gastrointestinal-cancers/hepatocellular-carcinoma/eupdate-hepatocellular-carcinoma-treatment-recommendations режим доступу 20.04.23
Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацев тики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.