Рак легені

Рак легені є складним захворюванням, але поточні дослідження, передові клінічні випробування та досліджувані ліки продовжуватимуть знаходити відповіді, які рятуватимуть і покращуватимуть життя.

Виклики

Рак легені є однією з найпоширеніших і смертельних форм раку.(1) Сам по собі він є причиною більшої кількості смертей, ніж рак молочної залози, колоректальний рак і рак простати разом узяті. Це залишається серйозною проблемою як у клінічних, так і в дослідницьких умовах.

І хоча— новий інноваційний варіант лікування — та існуючі методи лікування дають надію пацієнтам, більше двох третин усіх хворих на рак легені діагностують на пізній стадії, коли пухлини поширюються на інші частини тіла. При раку легені показники виживання є одними з найнижчих серед усіх видів раку навіть після хірургічного втручання, променевої терапії та хіміотерапії. (2). Однак сьогодні ми вступили в еру новітніх технологій. Наше розуміння раку легені продовжує зростати, що дає нам чіткіше уявлення про те, що відбувається в злоякісних клітинах, як імунна система контролює пухлину і як ми можемо діяти на основі цих нових знань.

Пріоритетний напрям

Ключ до боротьби з раком полягає в розумінні того, як він діє. Як і для всіх видів раку, рання діагностика є важливою для вчасно розпочатого лікування, що може вплинути на покращення виживання. На жаль, рак легені часто залишається недіагностованим доти, доки не стає занадто пізно.

З цієї причини найважливішим компонентом нашої стратегії боротьби з раком легені є вивчення того, як діагностичні інструменти – біопсія тканини, рідка біопсія, імуноаналіз і технології візуалізації – можуть доповнювати одне одного та гарантувати, що пацієнти отримають найкращі рішення на кожному етапі.

Крім того, в основі наших значних досягнень лежить зосередженість на розумінні генетики та шляхів розвитку раку. Геномне тестування та розширена діагностика допоможуть ідентифікувати мутації, щоб спрогнозувати найкращу терапію для кращих можливих результатів, що зрештою може дати лікарям та іншим медичним працівникам. Хоча жодне окреме втручання, можливо, не вилікує рак — і залишається ще багато роботи, — нові можливості змінюють перспективи та прогнози.

Джерела:

1. https://www.cancerresearchuk.org/what-is-cancer/how-cancer-starts/types-of-cancer  режим доступу 20.04.23.

2. https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/cancer режим доступу 20.04.23.

Більше історій про онкологію

Даний веб-сайт містить інформацію для пацієнтів та фахівців в області медицини і фармацевтики України. Інформація на даному сайті не повинна використовуватися для самостійної діагностики і лікування та не може бути заміною очної консультації лікаря.

КонтактиСвітlinkedinfacebooktwitterinstagramyoutubeФармацевтичні рішенняДіагностичні рішенняКар'єраМедіаПрограма підтримки пацієнтівПравова угодаПравові застереженняЗаява про конфіденційність Roche